Lékaři žalují FDA za kampaň proti používání ivermektinu k léčbě COVID-19

Lékaři podali žalobu na Úřad pro kontrolu potravin a léčiv (FDA) za to, že jednal mimo jeho pravomoci, když nařídil veřejnosti, aby ivermektin nepoužívala.

Žaloba podaná 2. června Dr. Robert L. Apter, Mary Talley Bowden a Paul E. Marik uvedli, že FDA zahájila „křížovou výpravu“ proti ivermektinu jako léčbě wuhanského koronaviru (COVID-19), který „nezákonně zasáhl“ do schopnosti lékařů provozovat medicínu – i když je lék plně schválen agenturou pro humánní použití.

Žaloba podaná u okresního soudu v jižním okrese Texasu, divize Galveston, zahrnovala také ministerstvo zdravotnictví a sociálních služeb (HHS), tajemník HHS Xavier Becerra a komisař FDA Robert Califf.

„FDA obecně nemůže zakázat konkrétní použití humánních léků, jakmile jsou jinak schváleny a přijaty na trh, i když se takové použití liší od označení – běžně označovaného jako „off-label“ použití,“ uvedla stížnost.

Žaloba také dodala, že FDA nemůže radit, zda by měl pacient užívat schválený lék pro konkrétní účel, protože taková rozhodnutí spadají do rozsahu vztahu lékař-pacient.

Lékaři konkrétně zmínili publikaci FDA „Proč byste neměli používat Ivermectin k léčbě nebo prevenci COVID-19“ a tweety z oficiálního účtu FDA na Twitteru – včetně jednoho, který naznačuje, že ivermektin je určen pouze pro zvířata.

„Tato žaloba, kterou podali tři eminentně kvalifikovaní lékaři, je vítaným pokrokem,“ řekla Mary Holland, prezidentka a hlavní právní poradkyně organizace Children’s Health Defense.

Ochránce sdělila , že lékaři oprávněně tvrdí, že FDA za pomoci korporátních médií nezákonně zasahovala do vztahu lékař-pacient a do vhodné léčby jednotlivých pacientů. „Regulace vztahu mezi lékařem a pacientem je oblastí dobře zavedeného státního práva – nikoli federálního,“ dodala.

Stěžovatelé jsou respektovaní praktici s vysokou úspěšností při léčbě pacientů s COVID

Žalobci jsou ve svém oboru velmi respektováni a drží rekordy vysoké úspěšnosti při léčbě pacientů s COVID-19 ivermektinem.

Apter má licenci k provozování lékařské praxe v Arizoně a Washingtonu a má míru přežití pacientů s COVID-19 více než 99,98 procenta. Byl odkázán na Washington Medical Commission a Arizona Medical Board kvůli disciplinárnímu řízení za předepisování ivermektinu k léčbě COVID-19.

V tiskové zprávě, kterou připravil Boyden, Gray & Associates, společnost se sídlem ve Washingtonu, DC, která zastupuje lékaře, Apter uvedl: „Pokud budou lékaři svobodně léčit pacienty podle svého nejlepšího úsudku a nezaujatého hodnocení lékařské literatury, mnoho tisíc bude odvráceno více úmrtí a vážných postižení.“

Apter dále v podané žalobě uvedl, že vládní tlak „z velké části prostřednictvím FDA“ vedl lékárny k tomu, aby odmítly plnit předpisy na ivermektin pro COVID-19.

Bowden, který má 40 let zkušeností v urgentní medicíně, začal předepisovat ivermektin k léčbě COVID-19 v roce 2020. Ošetřila více než 3900 pacientů s úspěšností přes 99,97 procenta.

Houstonská metodistická nemocnice, Bowdenův zaměstnavatel, ji  však loni donutila rezignovat za údajné šíření „dezinformací o COVIDu“.

Mezitím byl Marik v letech 2009 až 2021 autorem více než 750 publikací a profesorem medicíny a vedoucím plicní a kritické medicíny na Eastern Virginia Medical School (EVMS) v Norfolku ve Virginii. Působil také jako ředitel intenzivní pečovatelská jednotka v Sentara Norfolk General Hospital.

Vyvinul protokol pro léčbu COVID-19 nazvaný „EVMS COVID-19 Management Protocol“, ale byl nucen rezignovat na své pozice v EVMS a Sentara Norfolk General Hospital kvůli propagaci užívání ivermektinu.

Mařík řekl, že odmítnutí umožnit pacientům získat účinnou včasnou léčbu COVID-19 vedlo k nesčetným hospitalizacím a úmrtím a způsobilo extrémní utrpení pacientů, jejich rodin a zdravotníků.

Byly provedeny studie, které ukazují, že ivermektin lze připsat nižší úmrtnosti na COVID-19. FDA však nadále tvrdí, že lék je pro léčbu COVID neúčinný. (Související: Nepravdivé, zlověstné a duplicitní výroky vyšetřovatelů studie Ivermectin TOGETHER)

Lze poznamenat, že od roku 1987 byl bezpečně použit ve 3,7 miliardách dávek po celém světě. William Campbell a Satoshi Omura získali v roce 2015 Nobelovu cenu za fyziologii a medicínu za výzkum tohoto léku.

Podívejte se na níže uvedené video, které hovoří o potlačení ivermektinu.

Zdroj: 1

Related Posts

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

The maximum upload file size: 256 MB. You can upload: image, audio, video, document, spreadsheet, interactive, text, archive, code, other. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded. Drop file here

© 2022 1cesta.cz - jen jedna cesta je ta pravá a jen jedna tě osvobodí