Warning: Trying to access array offset on value of type bool in /data/web/virtuals/275792/virtual/www/wp-content/themes/enjoymini/functions.php on line 283

Reportér a whistleblower Fang Bing z čínského Wu-chanu záhadně zmizel v průběhu pátrání po důkazech o nákaze „COVID-19“

Fang Bin je příkladem moderního whistleblowera. Bin byl reportér a informátor se sídlem v čínském Wu-chanu, který natáčel a vysílal obrázky a videa na sociální média ukazující první fáze pandemie koronaviru (COVID-19). Jako občan Wu-chanu Fang Bin viděl rané infekce a jak rychle virus šíří. Viděl také počet mrtvých. Zřejmě si také všiml, že čínská vláda nebyla ohledně situace transparentní.

Zdá se, že Binovo první video bylo nahráno koncem ledna 2020. Jeho videa byla nahrána a se zájmem si je prohlíželi po celém světě. Asi o týden později, 1. února 2020, byl Fang Bin poprvé zatčen. To bylo poté, co sdílel nové video. Toto video ukazovalo vojáky, jak hromadí mrtvoly do dodávky před nemocnicí ve Wu-chanu. Policie zatkla Bina téhož večera.

Bin byl později propuštěn pozdě 1. února 2020. Tím však jeho potíže s wuhanskou policií neskončily. Bin zveřejnil další videa, včetně jednoho, který ukazuje policii přicházející k jeho dveřím. Jeho poslední video ukazuje kus papíru se slovy „Vzepřete se všem občanům, předejte moc vlády zpět lidem,“ uvádí Wikipedie . Bylo to jeho poslední veřejné vystoupení a od té doby je nezvěstný.

Related Posts

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

The maximum upload file size: 256 MB. You can upload: image, audio, video, document, spreadsheet, interactive, text, archive, code, other. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded. Drop file here

© 2022 1cesta.cz - jen jedna cesta je ta pravá a jen jedna tě osvobodí